Astana može i sa desetoricom, Šljonsk siguran

Fudbaleri Astane i Šljonska ostvarili su pobede na startu kvalifikacija za Ligu konferencija.

SNIzvor: B92
Podeli
EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI
EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI

U prvom meču kvalifikacija za Ligu konferencija Astana je na svom terenu sa 2:0 pobedila Aris, dok je Šljonsk u gostima sa 4:2 bio bolji od Ararata.

Astana je lako pobedila grčkog predstavnika, a strelac oba pogotka bio je Martin Tomasov. Prvi gol je postigao u 24. minutu, a drugi u 70. minutu.

Solunskom Arisu nije pomoglo ni isključenje Luke Šimunovića, koji je u 76. minutu zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U drugom meču odigranom u ovom terminu, fudbaleri poljskog Šljonska su u gostima sa 3:2 pobedili Ararat i napravili važan korak ka plasmanu u naredno kolo.

Do vođstva su došli u 20. minutu, kada je Vojčeh Gola bio precizan i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, da bi Ararat preko Podilje već u 49. minutu poravnao rezultat, ali su se radovali samo jedan minut, pošto Espozito u 50. minutu vraća Šljonsku vođstvo od 2:1.

Na 3:1 je povisio Pih u 70. minutu, da bi se za 3:2 postarao Razmik Hakobjan u 84. minutu, a konačnih 4:2 postavlja Pih u 91. minutu

Liga konferencije, rezultati:

Astana – Aris 2:0 (1:0)
Tomasov 24, 70
Ararat – Šljonsk 2:4 (0:1)
Podilja 49, Hakobjan 84 – Gola 20, Espozito 50, Pih 70, 90+1
17:30 Panevezis – Vojvodina
18:00 Austrija – Brejdablik
18:00 Soči – Kesla
18:00 Kups – Vorskla
18:00 Molde – Servet
18:00 Olimpija – Birkirkara
18:00 Karabag – Ašod
18:00 Rigas – Puškaš
18:30 Dinamo Tbilisi – Makabi Haifa
18:30 Didelanž – Bohemijans
18:45 Hamarbi – Maribor
18:45 Elsborg – Misami
19:00 AEL – Vilzanija
19:00 Apolon – Žilina
19:00 CSKA (S) – Liepaja
19:00 Batumi – Bate Borisov
19:00 Kopenhagen – Torpedo
19:00 Petroklub – Sivaspor
19:00 Suduva – Rakov
19:00 Gzira – Rijeka
19:00 Lači – Krajova
19:00 Teuta – Inter Klub
19:00 Loko Plovdiv – Slovačko
19:00 Riga – Škendija
19:00 Spartak Trnava – Sepsi
19:00 Plzen – Brest
20:00 Arda – Hapoel Ber Šiva
20:00 Havnar – Budućnost
20:00 Škupi – Santa Klara
20:15 Bazel – Partizani
20:30 FCSB – Šahter
20:30 Sutjeska – Makabi Tel Aviv
20:30 Gent – Valerenga
20:30 Larne – AGF
20:30 Velež – AEK
20:45 Aberdin – Haken
20:45 Hibernijan – Santa Kolona
20:45 Linfild – Borac BL
20:45 Dandalk – Levadija
21:00 Drita – Fejnord
21:00 Partizan – Dunajska Streda
21:00 Hajduk – Tobol
21:00 Pogon – Osijek
21:00 Valur – Bodo
21:00 Ujpešt – Vaduz
21:00 Šahtjor Soligorsk – Fola Eš

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

strana 1 od 2 idi na stranu