Subota, 08.05.2021.

17:15

Napoli vidi Ligu šampiona, remi Bolonje

Fudbaleri Napolija slavili su kao gosti protiv Specije sa 4:1 (3:0), dok su Udineze i Bolonja odigrali na "Friuliju" nerešeno, 1:1 (1:0).

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Tako su igrači Napolija stigli do tri veoma bitna boda u borbi za poziciju koja vodi u naredni ciklus takmičenja u Ligi šampiona.

Time su se izskupili i za kiks kod kuće, remi sa Kaljarijem, pa sada imaju 70 bodova i dobre izglede da se nađu u elitnom takmičenju.

Najveći deo posla na gostovanju Speciji obavili su u prvih 45 minuta kada su postigli tri gola.

Prvo je Zijelinski u 15. minutu zatresao mrežu domaćina, da bi do odlaska na poluvreme, Nigerijac Viktor Osimen dva puta matirao golmana Specije, u 23. i 44. minutu.

U nastavku, Specija je u 64. minutu smanjila preko Pićolija, da bi deset minuta pre kraja ubedljivu pobedu Napolitanaca overio Irving Lozano.

U Udinama, tim Siniše Mihajlovića, ekipa Biolonje, stigla je do boda.

Udineze je poveo u 23. minutu preko De Paula, a bod Bolonji je doneo Orsolini iz penala u 82. minutu.