"Vruće" na Banjici – Kaluđerović šokirao Vošu, Veljko Simić napravio haos

Uvertiru za 164. "večiti" derbi (TV B92, 18h) napravili su Rad i Vojvodina koji su odigrali mali derbi 30. kola Linglong Superlige.

Izvor: SS

Autor: SS

Pobedu je, pomalo iznenađujuće, odneo Rad koji je golovima Andrije Kaluđerovića slavio sa 2:0 (0:0) i tako zakoračio ka opstanku u elitnom takmičenju.

Kaluđerović je pogađao u 48. i 52. minutu i tako ponovo se izjednačio na listi najboljih strelaca domaćeg prvenstva sa Bojovićem iz ekipe Mladosti iz Lučana.

Prvi pogodak dao je sa "bele tačke", a par minuta kasnije i Vojvodina je tražila penal posle duela Marka Blažića i Veljka Simića.

Ali, nije ga dobila, sudija Zoran Široki je smtrao da to nije bilo dovoljno za prekršaj za najstrožu kaznu i došlo je gotovo do tuče.

Naime, egzaltirani Veljko Simić je želeo da se obračuna prvo sa Blažićem, a onda i drugim igračima Rada.

Čisto da istera svoje do kraja i dokaže im pesnicama da je bio faul.

Široki mu je pokazao javnu opomenu, a potom su saigrači smirili igrača Vojvodine i meč je nastavljen.

Ubrzo je Kaluđerović postigao svoj drugi gol na meču, a ukupno 73. u karijeri i završio priču.

Sjajan meč odigran je na "Čairu" gde je Radnički poveo u 7. minutu golom Melunovića, Napredak u 60. izjednačio golom Gavrića iz penala.

I onda je sve rešeno u 73. minutu sjajnim udarcem Saše Marjanovića koji je od stative postigao jedan od najlepših golova 30. kola.