Šampionski: Belingem i Vinisijus se poigrali sa Alavesom VIDEO

Fudbaleri Reala još jednom su odigrali dobar meč pred svojim navijačima.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

U utakmici 36. kola La Lige, šampion Španije je bez većih problema stigao do ubedljive pobede nad Alavesom, 5:0 (3:0).

Finalista Lige šampiona je tako zabeležio 29. pobedu u sezoni, dok je Alaves pretrpeo 16. poraz.

Najveći deo posla igrači kraljevskog kluba odradili su u prvih 45 minuta kada su postigli tri gola.

Na dubinsku loptu Tonija Krosa u desetom minutu, sjajno je reagovao Džud Belingem, sa linije peterca vešto je lobovao golmana Alavesa za 1:0.

Real je duplirao prednost u 27. minutu, ovog puta Kamavinga je asistirao Vinisijusu koji je pogodio za 2:0.

Igrao se prvi minut nadoknade prvog poluvremena kada je Belingem ovog puta bio asistent, na pravom mestu bio je Federiko Valverde za 3:0.

U drugom delu, u 70. minutu opet je Belingem poslao pravovremen pas, utrčao je Vinisijus i preciznim udarcem postigao drugi gol na meču za 4:0.

Nije to bio kraj, jer je raspoloženi domaćin postigao i peti gol u 81. minutu preko Arde Gulera.

Real u narednom kolu gostuje Viljarealu, dok je Alaves domaćin Hetafeu.