Čelsi i Sevilja se "prošetali" do 1/8 finala Lige šampiona!

Fudbaleri Čelsija i Sevilje obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona.

MTIzvor: B92
EPA-EFE/Eddy Lemaistre

Oni su u tome uspeli već nakon četvrtog kola grupe E elitnog takmičenja.

Ove dve ekipe stekle su nedostižnu prednost u odnosu na Krasnodar i Ren.

Čelsi je savladao francusku ekipu sa 2:1, dok je Sevilja istim rezultatom bila bolja od Krasnodara.

Engleski i španski tim stekli su nedostižnu prednost u odnosu na rivale i imaju po 10 bodova.

Ruski i francuski predstavnik ostali su na samo jednom osvojenom bodu.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Čelsi je imao nešto bolje šanse od Rena u prvih 45 minuta.

Najbolju je propustio Timo Verner na samom startu, kada je sa ivice peterca prebacio čitav gol.

Ipak, ubrzo, u 22. minutu, gosti su imali razloga za slavlje. Mejson Maunt je lepo uzeo rivalu loptu na svojoj polovini, uposlio Hadsona-Odoija, koji je rutinski rešio situaciju 1 na 1.

Imao je Maunt šansu nešto kasnije da duplira vođstvo, ali je Gomis dobro reagovao.

Liga šampiona, 4. kolo (Grupa E):

Krasnodar – Sevilja 1:2 (0:1)
Vanderson 56 – Rakitić 4, El Hadadi 90+5
Ren – Čelsi 1:2 (0:1)
Žirasi 85 – Hadson-Odoi 22, Žiru 90+1

Domaći su pokušavali do pauze da izjednače, imali su nekoliko prilika, ali nisu bili uspešni.

Drugo poluvreme nije bilo naročito interesantno, a Ren je imao maltene samo jednu šansu da poravna rezultat i to posle jednog od kornera, ali je Mendi bio siguran.

Ipak, u 85. minutu dobro skače posle kornera i donosi izjednačenje.

Delovalo je da će se tako završiti, međutim, Olivije Žiru po ko zna koji put rešava utakmicu i donosi sva tri boda Čelsiju.

EPA
EPA

Sevilja je do vođstva u Rusiji stigla brzo, već u 4. minutu.

Ivan Rakitić je sjajno uhvatio odbitak i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio desni ugao gola Krasnodara.

Mogli su Andalužani da dupliraju prednost do pauze, ali Dijego Karlos nije bio precizan. Takođe, prste je umešao i VAR u 33. minutu, a arbitar je nakon pregledanja snimka odlučio da ne svira penal za goste.

Krasnodar je odmah krenuo ofanzivno u drugom poluvremenu i to mu se isplatilo.

Strelac je Vanderson, koji je šutirao iskosa, lopta je prošla kroz "šumu nogu" i na kraju završila u mreži Sevilje.

Domaći nisu nastavili nakon pogotka u istom ritmu, a do kraja meča još je samo Munir El Hadadi iz Sevilje imao priliku za gol.

Ono što mu nije uspelo tada, jeste u petom minutu sudijske nadoknade. Sevilja je uspela na kraju da slavi sa 2:1.

U 5. kolu Čelsi dočekuje Krasnodar, dok će Sevilja ugostiti Ren.