Nedelja, 22.11.2020.

17:10

Veliki preokret Intera, Roma "pregazila" Parmu za 40 minuta

Fudbaleri Intera su rezultatom 4:2 pobedili Torino, dok je Roma sa 3:0 savladala Parmu.

Izvor: SN

Autor: SN

Veliki preokret Intera, Roma
Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Inter je ostvario veliku pobedu na Đuzepe Meaci u 8. kolu Serije A, a tim koji su porazili bio je Torino i to sa ubedljivih 4:2.

Torino je zapravo bio bolji rival u prvih 46 minuta, poveli su čak u drugom minutu nadoknade kada je strelac bio Simone Zaza, pa je Inter zaostajao u prvoj pauzi.

Po povratku na teren je Kristijan Ansaldi sve zakuvao postigavši pogodak sa bele tačke i Torino je u Milanu imao velikih 2:0. Ipak, kratko su se radovali, pošto je Aleksis Sančes samo dva minuta kasnije postigao pogodak.

Tri minuta kasnije usledio je hladan tuš za Torino. Romelu Lukaku je bio odlično postavljen i na asaistenciju Aleksisa Sančesa iz peterca samo sproveo loptu u mrežu.

Prednost Torina se istopila poput kockice leda na 40 stepeni celzijusa.

Inter je do kraja susreta uspeo da postigne još dva gola. Prvo je strelac bio Romelu Lukaku, a tačku na ovu utakmicu stavio je Lautaro Martines u 90. minutu utakmice.

Roma, s druge strane, nije dala šansu Parmi i za 40 minuta postigla tri pogotka i rešila pitanje pobednika. Sve je počelo već u 8. minutu susreta, kada je Borha Majoral postigao pogodak za Romu.

Jermenski reprezentativac Henrik Mihtarjan je pokazao zbog čega su ga smatrali za jednog od najboljih u Evropi kada je igrao za Borusiju Dortmund... Sjajan udarac i prelep pogodak.

Već u 40. minutu utakmice je Henrik postigao i treći gol i praktično završio posao za Romu u prvom poluvremenu utakmice 8. kola.

Sasuolo je pobedom nad Veronom 2:0 ponovo zauzeo prvo mesto na tabeli Serije A.

Vođstvo je Sasuolo doneo Boga u 42, a tačku na trijumf stavio je Berardi u 76. minutu. Filip Đuričić, koji se oporavio od koronavirusa odigrao je 73. minuta u dresu Sasuola. Za Veronu nije igrao Darko Lazović, koji je pozitivan na koronavirus.