Četvrtak, 12.11.2020.

19:51

Pandev odveo Makedonce na prvo EP u istoriji VIDEO

Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije plasirala se na prvo Evropsko prvenstvo u svojoj istoriji.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE

Makedonci su pobedili Gruziju na gostovanju rezultatom 1:0.

Čovek odluke bio je 37-godišnji Goran Pandev.

Ovo je prvi put da se Severna Makedonija plasirala na Evropsko prvenstvo u svojoj istoriji, pošto joj to nije pošlo za rukom na prethodnih šest izdanja, još od raspada Jugoslavije.

Severna Makedonija je prethodno savladala tzv. Kosovo sa 2:1, a sada se novom pobedom direktno plasirala na EURO.

Ova reprezentacija će na prvenstvu, koje se igra od 11. juna do 11. jula 2021. godine, biti u Grupi C sa Holandijom, Ukrajinom i Austrijom.

Što se utakmice tiče, u prvom poluvremenu viđena je po jedna dobra prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

Legendarni Pandev je stupio na scenu u 56. minutu kada je iskoristio pas Nestorovskog i uz malo sreće došao u priliku koju je majstorski rešio.

Gruzija je tražila izjednačenje do kraja meča, ali nije uspela da uputi ni jedan jedini šut u okvir gola protivnika.