Sreda, 21.10.2020.

23:00

Siti "okrenuo" Porto, "srpski" derbi rešen u nadoknadi VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na Etihadu Porto sa 3:1 u prvom kolu grupe C Lige šampiona.

Izvor: MT

Autor: MT

Siti
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Izabranici Pepa Gvardiole su do trijumfa stigli nakon preokreta i to u drugom poluvremenu.

Prvo je završeno 1:1. Prednost gostima je doneo Luis Diaz u 14, da bi već u 21. Aguero sa bele tačke poravnao rezultat.

U drugom delu igre "građani" su pritiskali, a u 65. su i slomili otpor portugalske ekipe, u kojoj je naš Marko Grujić čitav meč proveo na klupi.

Strelac je bio Ilkaj Gindoan iz slobodnog udarca.

U 73. minutu postavljen je konačan rezultat, a strelac je bio Feran Tores.

Pobedu u ovoj grupi ostvario je i Olimpijakos.

Izabranici Pedra Martinsa su do trijumfa stigli u sudijskoj nadoknadi, kada je Koka iskoristio dodavanje Valbuene.

Za domaće je 78 minuta odigrao i naš Lazar Ranđelović.

On je desetak minuta pre izlaska iz igre imao lepu priliku, ali je pogodio stativu.

Sa druge strane, poslednjih petnaestak minuta za goste odigrao je Nemanja Radonjić.

U narednom kolu Marsej dočekuje Siti, dok će Porto ugostiti Olimpijakos.