Subota, 26.09.2020.

20:14

Crnogorac vodio Lacio do prve pobede VIDEO

Fudbaleri Lacija su zabeležili pobedu u drugom kolu Serije A savladavši Kaljari rezultatom 2:0.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Enrico Locci/Getty Images

Iako je ovo drugo kolo, Lacio je odigrao prvi meč i osvojio prve bodove ove sezone.

Sa druge strane, Kaljari je pretpreo prvi poraz posle remija u prvom kolu.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić je odigrao 70 minuta za ekipu Simonea Inzagija, a posebno se istakao Crnogorac Adam Marušić.

Već u četvrtom minutu utakmice gosti su poveli, a strelac je, posle asistencije Marušića, bio Manuel Lazari.

Kaljari je bilo u blago podređenom položaju u nastavku, ali je imao nekoliko šansi kojima je mogao do gola.

Ipak, kazna je stigla u 74. minutu preko Čira Imobilea, a dodavač je ponovo bio crnogorski reprezentativac.

U narednoj utakmici Lacio dočekuje Atalantu u zaostalom meču prvog kola 30. septembra, a Kaljari gostuje takođe Atalanti četiri dana kasnije.

Benevento je šokirao Sampdoriju u Đenovi i odneo sva tri boda – posle pobede od 3:2.

Sampdorija je odlično ušla u meč i već posle 18 minuta vodila sa 2:0, preko Fabija Kvaljarele i Omara Kolija.

Do kraja poluvremena gosti su preko Kaldirole smanjili zaostatak, a došli i do izjednačenja preko istog igrača u 72. minutu.

Potpuni šok domaćinu priredio je Leticija u 88. minutu utakmice.