Ponedeljak, 14.09.2020.

12:08

Omonija remizirala pred Zvezdu – golman igrač utakmice VIDEO

Fudbaleri Omonije remizirali su sa Anortozisom 1:1 uoči duela sa Crvenom zvezdom u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Prvak Kipra je poveo na gostovanju kod velikog rivala preko Kalija Senea u 15. minutu.

Međutim, u poslednjem minutu prvog poluvremena Papulis je napravio penal, a siguran sa bele tačke bio je Okrijašvili.

Omonija je na ovom meču bila u podređenom položaju, Anortozis je imao sedam šuteva više (13-6), a gosti su samo tri puta direktno zapretili golmanu domaćina.

Goste je poraza spasao golman Fabijano iz Brazila koji je imao pet intervencija.

Startnih 11 Omonije: Fabijano – Kusulos, Lang, Lecjaks, Liftner – Boteak, Tijago Santoš, Gomes (k), Mavrijas – Papulis, Kali Sene

U drugom poluvremenu ušli su Asante, Duriš i Vitor Gomeš umesto Papulisa, Kalija Senea i Đordija Gomesa.

Omonija je posle tri kola na šestoj poziciji sa pet bodova, dva manje od Apolona, Dokse, AEK-a i Anortozisa koji dele prvu poziciju.

Crvena zvezda gostuje Omoniji u sredu od 17 časova u Nikoziji, u meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.