Fudbal 13

4.5.2024.

20:43

Đirona opet razbila Barsu – "donela" titulu Realu, a sebi LŠ!

Fudbaleri Đirone savladali su Barselonu 4:2, sebi obezbedili drugo mesto i plasman u Ligu šampiona, a Realu 36. titulu prvaka Španije.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
EPA-EFE/David Borrat

Madriđani su danas odradili lagan posao protiv Kadisa, slavili 3:0 i čekali su ishod katalonskog okršaja u kojem je hit sezone Đirona opravdala taj epitet - deklasirala je slavniji katalonski tim.

Tako je Barselona ostala i bez teorijske šanse da sustigne Real četiri kola pre kraja.

Domaći su dva puta gubili, ali su pokazali kakav su tim i u ovom odmeravanju snaga sa Barsleonom koju su "tukli" i u prvom meču ove sezone, zanimljivo, istovetnim rezultatom.

Retko koji tim može da se pohvali da je Barseloni u dva meča dao osam golova!

Strelci za ekipu Mičela Sančesa bili su Dovbik u u 4. minutu, Portu u 65. i 67. i Migel Gutieres u 74. minutu, za nokaut Ćavijevog tima.

Fenomenalni Ukrajinac Dovbik tako se održao na vrhu liste strelaca ispred Džuda Belingema, ovo mu je bio 21. pogodak i apsolutno je otkrovenje sezone, kao uostalom i tim čije boje brani.

Dovbik je u ranoj fazi utakmice matirao goste, bio je to ekspresan odgovor na pogodak Kristensena na drugoj strani. Meč je sjajno počeo - sa dva gola u pet minuta.

Barsa je potom ponovo povela, Levandovski je bio precizan sa bele tačke i vođstvom gostiju se otišlo na poluvreme.

U nastavku, usledio je potop Ćavijevog tima.

Odbrana Barse se raspala pod naletima najjačih Đironinih aduta. Zablistao je Portu sa dva gola, između njegovih pogodaka Gutieres je uspeo da se upiše u strelce.

Levandovski i družina bili su potučeni, na kolenima, Đirona slavi najveći dan u svojoj istoriji - plasman u Ligu šampiona.