Petak, 29.05.2020.

19:00

Zvezda deklasirala Rad za treću uzastopnu titulu!

Crvena zvezda je treći put zaredom šampion Srbije.

Crvena zvezda je u meču 27. kola Superlige Srbije savladala Rad na Banjici rezultatom 0:5 (0:3).

Crveno-beli su pobedom na stadionu „Kralj Petar Prvi“ stigli do treće uzastopne titule u Superligi Srbije, ukupno 31. u 75-godišnjoj istoriji.

Ekipa Dejana Stankovića dominirala je protiv pretposlednjeplasiranog tima na tabeli.

Od samog starta nametnuli su svoj ritam i gol je praktično visio u vazduhu od samog starta.

Prvi gol videli smo u 24. minutu.

Vukanović je prošao Perendiju, koji je igrao odlično do tog trenutka, ali je defanzivac Rada srušio napadača Zvezde u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Mirko Ivanić i rutinski je realizovao penal za vođstvo Zvezde.

Šest minuta kasnije, mrežu je zatresao štoper Srđan Babić posle sjajne, uigrane akcije.

Ben je izveo slobodan udarac sa 35 metara, dodao je kratak pas do Mirka Ivanića, koji ubacuje loptu na penal za usamljenog Babića.

Babić nije imao težak zadatak da zatrese mrežu i duplira prednost.

Treći pogodak delo je Alekse Vukanovića, koji je pogodio u 36. minutu.

Asistirao mu je Ben, a iskosa je Vukanović zatresao mrežu za 3:0.

Kasnije je propustio sličnu priliku, pošto je sa 6, 7 metara gađao u donji desni ugao, ali se istakao golman Rada Marković.

Marković se istakao i pred kraj prvog poluvremena kada je odbranio snažan udarac Njegoša Petrovića sa oko 30 metara.

Odmah na startu drugog poluvremena, Gavrić je zamenio Nikolića.

Kasalica je zamenio Zogovića u 54. minutu u ekipi Rada.

Zvezda je do četvrtog gola stigla u 58. minutu.

Ben je centrirao iz kornera, loše je procenio golman Marković let lopte i Degenek glavom zakucava loptu u mrežu.

Perendija je napustio igru u 60. minutu, a ušao je mladi Petar Stojanović.

Na drugoj strani, Stanković je izvršio trostruku izmenu – izašli su Ben, Tomane i Rodić, a ušli su Pavkov, Pankov i Jovančić.

Trostruku izmenu napravio je i trener Rada – ušli su Jovanović, Nikolić i Kovačević, a izašli Milošević, Kaluđerović i Trifunović.

Poslednju izmenu videli smo u 76. minutu, kada je Jovičić zamenio Petrovića.

Zvezda je igrala agresivno do samog kraja susreta.

Marković je čuvao svoju mrežu, Gavrić je imao jedan sjajan udarac kada je lopta prošla tik pored desne stative, a u sličnoj situaciji se našao i Pavkov.

I Zvezda je postigla peti pogodak.

Ponovo je strelac bio Vukanović u 82. minutu, ovog puta na asistenciju Mirka Ivanića, koji je praktično sve odradio.

Rad tako nije uspeo da postigne pogodak protiv Crvene zvezde kod kuće ni na sedmoj uzastopnoj utakmici, a Zvezda je ostvarila sedmi put zaredom u poslednjih sedam godina.

„Građevinari“ mogu da budu zadovoljni što se ne ispada iz lige ove godine, s obzirom da su jedna od najlošijih ekipa i nalaze se na pretposlednjem mestu na tabeli.

Crvena zvezda će i ovog leta igrati kvalifikacije za Ligu šampiona kao šampion Srbije i pokušaće da se domogne grupne faze najelitnijeg takmičenja i treći put zaredom.