Fudbaleri Lajpciga i Atalante prvi su učesnici četvrtfinala Lige šampiona.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Nemačka ekipa je nakon pobede u Londonu nad Totenhemom (1:0), u revanšu uspela još jednom da nadigra izabranike Žozea Murinja i trijumfuje sa 3:0.

Heroj domaćih bio je Marcel Sabicer, koji je mrežu Uga Lorisa pogađao u 10. i 22. minutu, da bi konačan rezultat postavio Emil Forsberg u 87. minutu.

Sa druge strane, Atalanta je u fenomenalnoj utakmici još jednom savladala Valensiju, ovoga puta na Mestalji sa 4:3, uz neverovatnu partiju Josipa Iličića, koji je postigao sva četiri pogotka za svoju ekipu.

U prvom meču u Bergamu, italijanska ekipa je slavila sa ubedljvih 4:1 i tako zasluženo prošla među najboljih osam ekipa u Evropi.

Četvrtfinale je na programu 7/8. i 14/15. aprila, a žreb za sve preostale runde je 20. marta.

Opširnije o meču Valensija – Atalanta čitajte OVDE.

Opširnije o meču Lajpcig – Totenhem čitajte OVDE.