Subota, 15.02.2020.

20:30

Liverpul kroz "iglene uši" do 17. uzastopnog trijumfa VIDEO

Fudbaleri Liverpula savladali su kao gosti Norič sa 1:0, u okviru 27. kola Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Liverpul kroz
Photo by Julian Finney/Getty Images

Jedini pogodak na utakmici postigao je rezervista Sadio Mane u završnici susreta, tačnije 78. minutu.

Upotrebljivu loptu poslao je kapiten Henderson, Mane je lepo prihvatio, uz blago odgurivanje štopera domaćih, a zatim snažnim i preciznim udarcem u bliži ugao savladao Tima Krula.

Epilog je vrlo lako mogao da bude drugačiji, pošto je samo pet minuta pre gola Senegalca, Aleksander Teti pogodio stativu Alisonovog gola.

Redsi su tako stigli do 26. pobede, 17. uzastopne u nacionalnom šampionatu i tako nastavili suvereno da gaze ka tituli, prvoj posle 30 godina.

Prvo poluvreme nije bilo naročito zanimljivo, a veće prilike stvorili su gosti. Posle promašaja Temu Pukija na startu, dve šanse nije realizovao Nabi Keita.

U drugom delu igre, osim dve navedene situacije, nije bilo većih uzbuđenja, pa je utakmica završena rezultatom 0:1.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Vest Hem, dok će Norič gostovati Vulverhemptonu.