Subota, 14.12.2019.

15:55

Remi Proletera i Radničkog pred zimsku pauzu

Fudbaleri Proletera i niškog Radničkog remizirali su na "Karađorđu" 1:1, u zaostaloj utakmici 16. kola Linglong Superlige.

Izvor: MT

Autor: MT

Novosađani su malo podigli formu, pa su posle neočekivanog trijumfa nad Čukaričkim u prošlom kolu, sada ponovo ostali neporaženi.

Nišlije su dobro počele ovaj susret, poveli su nakon autogola Andrejevića u 25. minutu i delovalo je da će uspeti da po peti put zaredom savladaju Proleter.

To je sprečio Šćepanović na samom startu drugog poluvremena, u 46. minutu. Treba spomenuti i crveni karton u redovima domaćih, koji je zaradio Andrejević u sudijskoj nadoknadi, ali promene rezultata nije bilo.

Proleter jesenji deo sezone završava na 11. mestu sa 20 bodova, dok je Radnički 7. sa 32 boda.

Ove dve ekipe sezonu nastavljaju za dva meseca, 15. februara, kada će "meraklije" gostovati subotičkom Spartaku, dok Proleter očekuje gradski derbi sa Vojvodinom.