Fudbaleri Inđije, Čukaričkog i Voždovca ostvarili su pobede u 19. kolu Linglong Superlige Srbije.

Izvor: LN

Autor: LN

Dević u 94' srušio Radnički, Čukarički

Čukarički je rezultatom 2:1 pobedio TSC iz Bačke Topole, preokretom posle 0:1 na poluvremenu.

Tim sa Banovog brda je time prestigao Vojvodinu i zauzeo mesto iza Crvene zvezde, drugo na tabeli.

Gosti su bolje koristili prilike i poveli preko Tumbaševića u 34. minutu.

U drugom poluvremenu usledila je defanziva TSC-a, koji je hteo po svaku cenu da sačuva prednost.

Gosti su se dobro držali sve do same završnice, kada im se odbrana "raspala" i primili su dva gola – prvo od Šapića u 82, a onda od Vidosavljevića u 89. minutu.

Voždovac i Radnički iz Niša odigrali su izuzetno izjednačen meč na "Krovu", a pobedu je ipak zabeležio domaćin sa 1:0.

Iako je Voždovac imao blagu inciijativu do vođstva je prvi mogao Radnički, ali nije iskoristio najstrožu kaznu u 62. minutu jer je penal promašio Nermin Haskić.

Kazna za to je usledila duboko u sudijskoj nadoknadi, kada je Marko Dević u 94. minutu postao heroj "zmajeva" i doneo im pobedu.