Subota, 24.08.2019.

18:00

Milivojević umalo tragičar, Junajted se obrukao na "Old Trafordu"!

Fudbaleri Mančester junajteda obrukali su se u trećem kolu Premijer lige, pošto su poraženi od Kristal Palsasa sa 2:1 na domaćem terenu.

Izvor: LN

Autor: LN

Milivojević umalo tragičar, Junajted se obrukao na
EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Palas je protiv Junajteda došao do prve pobede u sezoni, a ujedno i do prvog gola, dok je Junajted doživeo prvi poraz, posle pobede i remija.

Junajted je imao ofanzivu u prvom poluvremenu, ali je doživeo šok u 32. minutu.

Golman gostiju je ispucao loptu, a ona je išla na glavu Lindelofa koji je uspeo da izgubi vazdušni duel sa omalenim Šlupom.

Sve je to pratio Džordan Aju, koji je ostao u situaciji jedan na jedan sa De Heom i savladao ga bez ikakvih problema.

Palas je mogao i da duplira prednost nekoliko minuta kasnije, ali je veliku priliku propustio Zaha.

U 69. minutu srpski reprezentativac Luka Milivojević je mogao da bude tragičar - sapleo je Markusa Rašforda u kaznenom prostoru svoje ekipe i omogućio domaćinu da sa bele tačke dođe do izjednačenja.

Upravo je Rašford uzeo loptu, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Do kraja meča izabranici Olea Gunara Solskjera su nastavili sa velikom ofanzivom, ali se Palas dobro branio. Ipak, odbrane nije bilo u 89. minutu kada je Marsijal dodao do Džejmsa, koji je maestralnim udarcem matirao nemoćnog Gujatu.

Junajted je izgledao kao bolja ekipa u zavrnšnici i mnogi su očekivali da možda i preokrenu duel, ali su novi kolaps doživeli u 93. minutu.

Nemarni Pogba je izgubio loptu blizu kaznenog svog tima, ona je došla do Patrika van Anholta, a najefikasniji defanzivac Premijer lige je šutirao jako i savladao De Heu koji je, kako je delovalo, morao da odbrani taj udarac.

Prvu pobedu u prvenstvu zabeležio je i Vest Hem, koji je bio bolji od Votforda na gostovanju sa 3:1.

Votford je zabeležio i treći poraz u isto toliko kola i sada ima gol-razliku 1:7, te je zakucan za dno tabele.

Briljantan je bio najskuplje plaćeni igrač "čekićara" Sebastijen Ale, koji je za nepunih 10 minuta u drugom poluvremenu postigao dva gola i osigurao pobedu svoje ekipe.

Lester je uspeo da savlada Šefild Junajted na gostovanju rezultatom 2:1.

"Lisice" su povele u 38. minutu golom Vardija, prvim u sezoni, ali je Mekburni u nastavku izjednačio.

Ofanziva ekipe Brendana Rodžersa usplatila se u 70. minutu, kada je Harvi Barns, koji je ušao šest minuta ranije, doneo pobedu nekadašnjem šampionu Engleske.

Utakmicu Brajtona i Sautemptona obeležio je crveni karton Florana Andona, napadača domaćina, u 30. minutu.

Brajton nije imao sreće ni neposredno pred završetak prvog poluvremena, pošto je Luisu Danku poništen gol.

Prvi gol na utakmici postigao je rezervista gostiju Đenepo u 55. minutu, da bi na konačnih 0:2 povisio Redmond u drugom minutu sudijske nadoknade.