Četvrtak, 15.08.2019.

22:40

LE: Asistencija Gaćinovića, provukli se PSV i Mitrovićev Strazbur

Fudbaleri Hapoela, Ludogoreca, AEK-a, Antverpena, Astane, AZ Alkmara, Ajntrahta, Genta, PSV-a i Strazbura prošli su u plej-of Lige Evrope.

Ajntraht naših reprezentativaca je rutinski odradio revanš protiv Vaduca i minimalnom pobedom "overio" plasman u plej-of.

Mijat Gaćinović je asistirao Džonatanu de Guzmanu za jedini gol u 32. minutu susreta u Frankfurtu.

Zamenio ga je Pasijensija 25 minuta pre kraja meča. Ceo meč odigrao je Dejan Joveljić, dok Filip Kostić nije bio u protokolu.

Dalje je prošao i francuski Strazbur našeg defanzivca Stefana Mitrovića, minimalnom pobedom nad Lokomotivom Plovdiv u revanšu.

Gent je nakon 1:1 na Kipru bio ubedljiv protiv AEK-a iz Larnake 3:0, dok je njihov imenjak iz Grčke sa 1:1 odbranio pobedu 2:0 iz Krajove protiv rumunske Univerzitatee.

Hapoel Ber Ševa je na svom terenu nadigrala Norčeping 3:1 i prošla dalje nakon 1:1 u Švedskoj, dok je AZ Alkmar pregazio Marijupulj 4:0 nakon remija bez golova u Ukrajini.

Dominantni u svojim dvomečima bili su Ludogorec koji je eliminisao Nju Sejnts sa ukupnih 9:0, te Astana koja je izbacila Valetu sa ukupnih 9:1.

S druge strane, holandski PSV se provukao pored norveškog Haugensunda, koji je odoleo u Ajndhovenu nakon minimalnog poraza kod kuće.

Iznenađenje je napravio Antverpen koji je eliminisao češku Viktoriju. Nakon 1:0 u Belgiji, i u Plzenju je domaćin slavio minimalnim rezultatom, a potom i poveo u produžetku preko dvostrukog strelca Krmenčika.

Međutim, sedam minuta pre kraja, Antverpen sa igračem manje postiže gol preko Mbokanija za plasman u plej-of.