Subota, 03.08.2019.

18:05

Mitrović i Fulam poraženi na startu Čempionšipa

Fudbaleri Fulama doživeli su poraz u prvom kolu Čempionšipa, koji je počeo sedam dana pre takmičenja u Premijer ligi.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by George Wood/Getty Images

Izabranici menadžera Skota Parkera gostovali su u Barnsliju gde su izgubili sa rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Luk Tomas u 13. minutu susreta.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović odigrao je svih devedeset minuta u timu iz Londona, ali nije uspeo da zatrese mrežu domaće ekipe.

Fulam je imao nekoliko prilika, dve u poslednjih desetak minuta meča, ali domaćin je bio apsolutno bolji na terenu i zasluženo je stigao do prvih bodova.

Od mečeva prvog kola, na četiri susreta su slavile gostujuće ekipe. Pobede na strani upisali su Čarlton, Birmingem, Šefild Venzdi i KPR, a što je zanimljivo, nije bilo nerešenih rezultata.

U nedelju od 17.30 je na programu poslednji meč prvog kola između Bristol sitija i Lids junajteda.