Četvrtak, 11.07.2019.

17:50

Težak zadatak u Nišu – Radnički potpuno podbacio u Estoniji

Fudbaleri Radničkog iz Niša poraženi su na gostovanju od Flore sa 2:0 (0:0), u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: PT

Autor: PT

Vanja Keser / STARSPORT

Izabranici Sima Krunića odigrali su veoma lošu partiju u Estoniji i imaće težak zadatak na "Čairu" za sedam dana.

Prvi gol na utakmici postigao je Mark Anders Lepik, koji je u 75. minutu iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i savladao Petrovića. Konačan rezultat postavio je Konstantin Vasiljev u 89. minutu.

Radnički nije jedini srpski predstavnik u Ligi Evrope u četvrtak. Ekipa Čukaričkog od 20.30 igra protiv Banantsa iz Jermenije.

Ekipa Partizana takmičenje započinje od drugog kola gde će im protivnik biti bolji iz susreta Konahs Kej Nomads (Vels) – Kilmarnok (Škotska).

Klub iz Niša pretrpeo je dosta promena u odnosu na prethodnu sezonu i dalje se uigravaju, međutim ovaj rezultat je neprihvatljiv za tim koji je završio na drugom mestu u Superligi.

Fudbaleri Radničkog nisu stvorili gotovo nijednu pravu šansu protiv prosečnog tima Flore, koji ih je potpuno nadigrao. Estonci su iskoristili šanse koju su imali i sa odličnim rezultatom idu u Niš.

Ipak, klub iz Niša i dalje ima šanse za prolaz u naredno takmičenje, pošto će Floru dočekati pun "Čair".

Revanš utakmica igra se za nedelju dana u Nišu.

II poluvreme:

90+3 KRAJ! Radnički je izgubio u Estoniji 2:0!

89' Gol – Radnički gubi 2:0 u Estoniji. Vasiljev je iz trećeg pokušaja uspeo da savlada Petrovića.

85' Opasan šut Milera, ali preko gola Radničkog.

82' Solidan napad Radničkog, ali bez šuta na gol.

80' Radnički pokušava da izjednači. Nešto su ozbiljnije sada krenuli gosti iz Srbije, međutim ne stvaraju opasne šanse.

75' Gol – Radnički gubi u Estoniji. Lepik je zatresao mrežu i Flora je povela.

66' Slaba igra Radničkog. Srpski predstavnik za sada nikako ne uspeva da ugrozi gol Estonaca.

60' Nova prilika za Floru. Livak je pokušao, ali nije uspeo da ugrozi gol Petrovića.

52' Velike prilike na obe strane! Prvo je bila gužva u kaznenom Flore, ali kako fudbaleri Radničkog nisu uspeli da upute opasan šut, usledila je kontra. Vasiljevi je izašao sam ispred Petrovića, koji je sjajnom intervencijom sprečio domaći sastav da dođe do vođstva.

46' Krenulo je drugo poluvreme. Nije bilo nikakvih promena.

I poluvreme:

POLUVREME – Bez golova u prvom poluvremenu. Gledali smo slab fudbal i nadamo se da će nešto zanimljivije biti u nastavku meča. Radnički je imao samo jedan šut u okvir gola. Jirka je pokušao u 18. minutu, ali je udarac bio loš.

35' Ofanziva Nišlija. U završnici prvog poluvremena igra se uglavnom na polovini Flore. Ipak, Radnički ne uspeva da stvori pravu šansu.

25' Flora bezopasna, Radnički bez prave šanse. Prošlo je više od 20 minuta utakmice i do sada gledamo ispodprosečan fudbal.

18' Prvi šut ka Radničkog ka golu. Jirka je uputio udarac, ali je on bio slab i golman Flore je sigurno reagovao.

10' Bez većih prilika na startu utakmice. Za sada se uglavnom igra na sredini terena, s tim što Flora ima nešto veći posed lopte.

1' Počela je utakmica! Prvi napad imaju fudbaleri Radničkog.