Sreda, 10.07.2019.

23:09

Nigerija u poslednjim minutima stigla do polufinala KAN!

Reprezentacija Nigerije se plasirala u polufinale Kupa afričkih nacija pobedom nad Južnom Afrikom rezultatom 2:1.

Izvor: SV

Autor: SV

(Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit)

Ključni momenat meča se dogodio u 89. minutu, kada je Vilijam Trost-Ekong postigao pobedonosni gol.

Prava drama je viđena u periodu od 71. do 74. minutu, kada je u centru pažnje bio sudija Žijed Reduan.

Posle postignutog gola Bonganija Zungua, za Južnu Afriku, glavni arbitar je čak tri minuta proveravao eventualni ofsajd, da bi na kraju pokazao na centar.

Tim golom je Južna Afrika izjednačila rezultat, pošto je prethodno više od 40 minuta bila u zaostatku.

Takav scenario je napisao Samuel Kukvueze, pogotkom u 27. minutu, čime je nagovestio da Nigerija ima ozbiljnu nameru da nastavi takmičenje na Kupu afričkih nacija.

Vredi napomenuti da je Nigerija imala veliku šansu u 92. minutu, ali je Odion Igalo bio neprecizan.

Nigerija će se u borbi za finale sastati sa boljim iz duela Obale Slonovače i Alžira.