Subota, 13.04.2019.

20:20

Pogba heroj Junajteda u važnoj pobedi nad Vest Hemom

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su pred domaćom publikom Vest Hem sa 2:1, u 34. kolu Premijer lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Gareth Copley/Getty Images

Izabranici Ole Gunara Solskjera ostvarili su veoma važan trijumf, pošto se i dalje nalaze se u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Heroj pobede bio je Francuz Pol Pogba, koji je oba puta s bele tačke bio precizan. U oba slučaja bio je čist jedaneasterac i Grejem Skot nije imao nikakvu sumnju.

Lukaš Fabijanski prvi put nije pogodio stranu, drugi put jeste, ali je udarac Pogbe bio snažan i neodbranjiv.

Jedini pogodak za goste iz Londona postigao je Felipe Anderson u 49. minutu. Odbrana Junajteda je zaspala i Brazilac je neometan na drugoj stativi savladao De Heu.

Ipak, ovaj gol nije bio dovoljan da Vest Hem izbegne 16. poraz u sezoni. Gosti su bili ravnopravan protivnik tokom svih devedeset minuta, ali su ih gluposti koštale boljeg rezultata.

Imali su veći posed i više udaraca ka golu Davida de Hee, međutim nisu uspeli da realizuju prilike i Junajted je uzeo tri boda.

"Crveni đavoli" sada imaju 64 boda iz 33 odigrana meča, dok su "čekićari" na jedanaestom mestu sa 42.

Junajted u narednom kolu gostuje Evertonu, dok Vest Hem čeka Lester.