Petak, 29.03.2019.

22:31

Hofenhajm furioznim drugim poluvremenom razbio Leverkuzen

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su Leverkuzen na domaćem terenu rezultatom 4:1 u prvom meču 27. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Hofenhajm je do pobede, druge u sezoni protiv Leverkuzena, došao furioznim drugim poluvremenom, posle 1:1 posle prvih 45 minuta igre.

Domaćina je u prednost doveo Belfodil u 10. minutu, ali je Kevin Foland uzvratio sedam minuta kasnije.

Novu prednost Hofenhajmu doneo je vezista gostiju Sven Bender, koji je matirao sopstvenog golmana na startu nastavka igre.

U 61. minutu već je bilo 3:1, a strelac je bio Belfodil, da bi u 79. hrvatski napadač Andrej Kramarić postigao prvi gol na meču i postavio konačan rezultat utakmice.

Hofenhajm se pobedom približio Leverkuzenu na samo bod zaostatka i učvrstio na osmoj poziciji, te uključio za borbu za Ligu Evrope.