Subota, 23.02.2019.

20:24

Milivojević osmim golom overio novu pobedu Palasa

Fudbaleri Kristal Palasa odnelu su pobedu sa gostovanja u Lesteru rezultatom 4:1, u 27. kolu Premijer lige.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Clive Mason/Getty Images

Palas je po drugi put ove sezone pobedio "lisice" i nastavio da pruža odlične rezultate, a takođe i produbio krizu Lestera, koji je pretrpeo šesti poraz u poslednjih sedam premijerligaških mečeva.

Gosti su poveli preko januarskog pojačanja Mišija Batšuaija u 40. minutu igre, ali je početkom drugog poluvremena bivši štoper Mančester junajteda Džoni Evans poravnao rezultat.

Lester je u tim trenucima "razbijao" Kristal Palasa i imao nadmoć u skoro svim statističkim parametrima, pa su mnogi očekivali preokret domaćina. Ipak, Palas je koristio svoje prilike i na kraju slavio.

Drugi gol na meču za goste bio je delo Vilfrida Zahe u 70. minutu posle druge asistencije Mekartura, dok je na 3:1 za Palas povisio srpski vezista Luka Milivojević, golom iz penala u 81. minutu.

Lukin penal i osmi ovosezonski gol pogledajte OVDE.

Za konačnih 4:1 pobrinuo se sjajni Zaha svojim drugim golom na utakmici u trećem minutu sudijske nadoknade.