Fudbaleri Pari Sen Žermena na domaćem terenu su pobedili Nim u 26. kolu francuske Lige 1.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/YOAN VALAT

PSŽ ostvario 22. pobedu u prvenstvu i zadržao prednost od 17 bodova nad drugoplasiranim Lilom, koji ima i utakmicu više.

Nim se dobro branio sve do 40. minuta, kada je njihovu mrežu načeo mladi Nkunku.

Parižani su igrali bez ubojitog dvojca, Brazilca Nejmara i Urugvajca Kavanija, ali je tu bio Mbape koji se postarao da sva tri boda ostanu na Parku Prinčeva.

Mbape je prvi gol postigao u 69. minutu, da bi u 89. postavio konačnih 3:0. PSŽ sada očekuje duel zaostalog kola i meč sa Dižonom 26. februara.

U poslednja dva meča večeri Amijen i Gengan su minimalnim rezultatima savladali Nicu, odnosno Anžer.

Girasi je već u 11. minutu zatresao mrežu Nice i udaljio je od borbe za Evropu, dok je Amijen odmakao od zone ispadanja.

S druge strane, Gengan je pogotkom Deoa u nadoknadi vremena prekinuo niz od šest mečeva bez pobede i vratio nadu u opstanak.