Nedelja, 10.02.2019.

23:35

Fortuna lako do bodova sa Štutgartom

U poslednjem meču 21. kola Bundeslige, Fortuna iz Dizeldorfa je savladala Štutgart sa 3:0.

Photo by Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Bila je to sedma pobeda Fortune u ovoj sezoni, ostvarena možda i lakše nego što se očekivalo.

Kenan Karaman je u 34. minutu odličnim udarcem glavom savladao golmana gostiju, da bi početkom drugog poluvremena videli najlepši gol na utakmici.

Oliver Fink je "zategao desnicu" sa 25 metara, bio je to sjajan udarac u levi gornji ugao za 2:0.

Konačno, pet minuta pre kraja meča posle brze kontre, Fortuna je preko Belgijanca Benita Ramana postigla i treći gol za konačnih 3:0.

U poslednjem, trećem minutu nadoknade, isključen je fudbaler Štutgarta, Nikolas Ivan Gonzalez. On je prosto nokautirao protivničkog igrača i opravdano mu je pokazan put u svlačionicu.