Subota, 26.01.2019.

15:43

Rapsodija Sevilje za 45' za prekid loše serije

Fudbaleri Sevilje pobedili su Levante na domaćem terenu sa 5:0 u prvom meču 21. kola španske LaLige.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/Julio Munoz

Sevilja i Levante su na poluvreme otišli bez golova, a malo ko je očekivao da u nastavku igre domaćin postigne čak pet.

Goleadu je otvorio Ben Jeder u 48. minutu, da bi posle njega pogađali Silva i Vaskes.

Svima je bilo jasno da je na tih 3:0 pitanje pobednika odlučeno, ali Sevilja tu nije stala. Sarabija je pogodio iz penala u 80. minutu, da bi na konačnih 5:0 postavio Kvinsi Promes, koji je u poslednjem minutu regularnog vremena promašio jedanaesterac, ali odmah zatim ispravio svoju grešku.

Sevilja je došla do pobede posle četiri meča bez trijumfa u španskom prvenstvu i trenutno je treća na tabeli iza samo Barselone i Atletiko Madrida, dok je Levante ostao "zakucan" na sredini LaLige.