Sreda, 09.01.2019.

23:35

Tri penala Gengama i prvi poraz Pari Sen Žermena od septembra!

Fudbaleri Pari Sen Žermena poraženi su u četvrtfinalu Kup Francuske od Gengama 1:2 na svom terenu.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

PSŽ je izgubio prvi put još od septembra u svim takmičenjima kada je od "svetaca" bio bolji tim Liverpula u Ligi šampiona 3:2.

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu, a pobeda Gengama je utoliko veća jer je došla posle preokreta.

Gengam je imao priliku da povede u 61. minutu kada je Menije nagazio Blasa u kaznenom prostoru, a sudija dosudio penal koji promašuje Tiram.

Samo dva minuta kasnije Menije asistira Nejmaru koji glavom postiže gol za 1:0. Gengam ipak koristi jedan penal, iz 81. minuta. Odgovornost je preuzeo N'Gbakoto i bio siguran za izjednačenje.

Treći minut nadoknade, treći penal za Gengam. Tiram ovog puta ne greši, a Gengam upisuje veliku pobedu. U ostalim četvrtfinalnim mečevima, Bordo je pobedio Avr sa 1:0, Monako je bio bolji od Rena 2:1 (nakon penala), a Strazbur od Liona istim rezultatom ali u regularnom delu utakmice.