Nedelja, 07.10.2018.

12:20

Tu je Modrić, ali ne može bez Ronalda – najgori niz Reala za 33 godine

Fudbaleri Real Madrida su porazom od Alavesa u osmom kolu LaLige 0:1 ponovili jedan neslavan rezultat star više od trideset godina.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Real Madrid u prethodne četiri utakmice nije uspeo da postigne gol, a u tom nizu su doživeli tri poraza i jedan remi i pokazali da će im bez Kristijana Ronalda ove sezone ići nešto teže.

Portugalac je otišao iz kluba posle devet godina i pojačao je Juventus.

Sevilja 0:3, Atletiko Madrid 0:0, CSKA Moskva 0:1 i sada Alaves 0:1, tako izgledaju poslednja četiri rezultata koju vodi Lopetegi.

Nešto slično se desilo još aprila 1985. godine kada je "kraljevski klub" u pet utakmica bio bez datog gola. Real je solidno startovao u sezoni, ali je efikasnost pred golom protivnika prethodnih nedelja "isparila".

"Kraljevići" su dali gol još Espanjolu 22. septembra kada je Marko Asensio pogodio za 1:0. Zanimljivo je da niko od igrača Reala nije bio rođen kada je prethodni neslavan niz ostvaren, pošto je Luka Modrić rođen septembra 1985. godine.

Priliku da izbegnu izjednačavanje rekorda od pre 33 godina, Madriđani će imati protiv Levantea kod kuće.