LE: Olimpijakos pobedio Barnli, Bazel slavio posle dva preokreta

Fudblaeri Olimpijakosa pobedili su Barnli u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu Evrope dok je Bazel uspeo da savlada kiparski Apolon posle dva preokreta.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Olimpijakos je poveo u 19. minutu golom Fortunisa.

Fortunis je maestralnim šutem iz slobodnog udarca uspeo da pošalje loptu u gornji desni ugao gola Barnlija i Oly je poveo 1:0.

Engleski tim uspeva da izjednači iz penala u 33. minutu kada je Vud bio siguran i tim rezultatom se otišlo na poluvreme. Bučalakis u 49. minutu pogađa za 2:1 nakon što se dobro snašao u kaznenom prostoru posle prekida, a Olimpijakos treći gol daje iz penala, dok Barnli ostaje i sa igračem manje. Gibson je zbog igranja rukom dobio drugi žuti karton i isključen je.

Bazel je u uzbudljivoj utakmici savladao Apolon posle dva preokreta. Van Volfsvinkel je već u šestom minutu pogodio za 1:0 nakon što mu se lopta odbila na nogu uz malo sreće.

Maglika poravnava na 1:1 u 49. minutu posle dobre polukontre i ubacivanja Pedra, da bi Papulis posle dobrog građenja i pasa Kirjakua preokrenuo na 2:1 u 53. minutu.

Van Volfsvinkel nije bio dobro markiran u 69. minutu kod kornera Bazela i glavom je vratio egal 2:2, da bi konačan rezultat 3:2 u 84. minutu postavio Kumar posle kornera sa iste strane sa koje je primljen i prethodni gol.

U ostalim mečevima koji su počeli u 20 časova, Atalanta i Kopenhagen su odigrali bez golova, a Dudelanž je pobedio Kluž sa 2:0.