Nedelja, 11.03.2018.

13:51

Iz 2 u 1 – Espanjol preokrenuo protiv Real Sosijedada

Fudbaleri Espanjola savladali su Real Sosijedad 2:1, posle preokreta na svom RCDE stadionu u Barseloni.

Baski su poveli krajem prvog poluvremena golom Vilijana Hozea, da bi domaćin izjednačio već u šestom minutu nastavka preko Lea Baptistaa.

Dvadesetak minuta pre kraja golman gostiju Migel Anhel Moja obara protivničkog igrača u svom kaznenom prostoru i Espanjol dobija penal.

Moja se iskupio i odbranio šut Herarda Morena sa 11 metara, ali se lopta odbila nazad do napadača domaćeg tima koji se takođe iskupljuje i pogađa za pobedu Espanjola.

Esoanjol je drugom pobedom u poslednja tri kola i nastavkom serij od sedam utakmica bez poraza pobegao na 15 bodova od zone ispadanja, te prestigao Baske na 12. poziciji sa dva boda više.