Subota, 03.03.2018.

20:20

Klopova ekspedicija "preskočila" Junajted na tabeli

Fudbaleri Liverpula savladali su pred svojim navijačima ekipu Njukasla sa 2:0 u meču 29. kola Premijer lige.

Klopova ekspedicija
Getty Images

Golove za Redse postigli su Mohamed Salah u 40. minutu i Sadio Mane u 55.

Ekipa Jirgena Klopa napadala je od samog starta, Salah je u 16. minutu imao priliku da dovede ekipu u vođstvo. Snažno je šutirao, ali je Martin Dubravka reagovao i odbranio udarac reprezentativca Egipta.

U nastavku meča Salah je pretio pred golom protivnika, da bi konačno u 40. minutu prevario golmana i rutinski zatresao mrežu za vođstvo od 1:0.

Današnji gol Salaha je njegov 26 od početka sezone u Premijer ligi i on je najbolji strelac u ligama "petice".

Do kraja prvog poluvremena gosti su mogli do izjednačenja, ali je udarac Diamea odbranio Karijus.

U drugom poluvremenu domaći sastav je nastavio gde i stao i u 55. minutu i Sadio Mane je prednost Liverpula i tako postavio konačan rezultat.

Ekipa s Enfilda je upisala 17. pobedu od početka šampionata i trenutno je na drugom mestu na tabeli sa 60 bodova. Na drugoj strani, Njukasl je na 16. poziciji sa 29 osvojenih bodova.

Liverpul u narednom kolu očekuje derbi i gostovanje Mančester junajtedu, dok Njukasl dočekuje Sautempton.