Subota, 24.02.2018.

17:29

BL: Kiks Bajerna posle tri meseca, poraz Gaćinovića i Jovića

Ekipa Bajerna iz Minhena odigrala je bez golova sa Hertom u 24. kolu Bundeslige.

Tanjug/Matthias Balk/dpa via AP

Izabranici Jupa Hajnkesa nisu pobedili u domaćem šampionatu prvi put posle 25. novembra prošle godine.

Od tada su imali neverovatan niz od 10 pobeda zaredom, a na meču sa Hertom je prekinut.

Bajern je dominirao ovom utakmicom, međutim 76 odsto poseda i 18 šuteva ka golu nisu bili dovoljni za pobedu.

Ekipa iz Minhena i dalje je ubedljivo prva na tabeli Bundeslige sa 20 bodova više od drugoplasiranog Dortmunda. Sa druge strane Herta 11. sa 30 bodova.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta poražni su na gostovanju od Štutgarta sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Tomi u 13. minutu.

Na terenu za Ajntraht bili su srpski igrači Mijat Gaćinović i Luka Jović. Vezni igrač odigraoj e svih 90 minuta, dok se napadač našao u igri od 63.

Frankfurt je treća ekipa Bundeslige, dok je Štutgart 13.

Borusija iz Menhengladbaha slavila je protiv Hanovera sa 1:0. Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je u 72. Krejmer postigao gol. Ispostaviće se da će to biti i jedini pogodak na meču.