22:17

LaLiga: Atletiku derbi 22. kola, novi poraz Valensije

Ekipa Atletiko Madrida pobedila je sa 1:0 Valensiju u 22. kolu LaLige.

Getty Images

Izabranici Čola Simeona došli su do važnog trijumfa pošto su sada smanjili zaostatak za Barselonom na devet bodova, dok je Valensija doživela treći uzastopni poraz.

Za goste je igrao mladi reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović koji se nalazio u startnoj postavi ekipe sa Mestalje.

Maksimović je na terenu bio do 65. minuta kada ga je zamenio Karlos Soler.

Madridski klub je do odlučujućeg gola došao do u 59. minutu kada je Anhel Korea savladao Neta. Koke je poslao pâs ka Korei koji je potom jakim udarcem sa 25 metara savladao golmana.

Do kraja meča nismo videli golove, pa je Atletiko zasluženo došao do trijumfa.

Fudbaleri Đirone pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 2:0.

Strelac oba gola za Đironu bio je Kristijan Stuani. On je svoj tim do prednosti doveo u sedmom minutu iz jedanaesterca, da bi konačnih 2:0 postavio u 65.

Đirona je posle večerašnje pobede deveta sa 31 bodom, dok je Atletik Bilbao 13. sa 27.