Nedelja, 21.01.2018.

19:48

Kesi spasao Milan na Sardiniji

Fudbaleri Milana savladali su Kaljari 2:1 (2:1), posle preokreta na gostovanju na Sardiniji u 21. kolu Serije A.

Domaćin je poveo preko Nikole Barele u osmom minutu, ali su "rosoneri" preokrenuli do poluvremena zahvaljujući Franku Kesiju.

Francuz koji je letos stigao iz Atalante je prvo izjednačio iz penala u 36. minutu, a onda pogodio i u 42. posle dodavanja Nikole Kalinića.

Oba tima su meč završila sa po desetoricom igrača na terenu, jer su isključeni Rikardo Rodriges iz Milana u 80, te strelac Kaljarija Barela u 88. minutu.

Milan je drugom uzastopnom pobedom stigao do sedme pozicije, na dva boda od mesta koje vodi u kvalifkacije za Ligu Evrope. Kaljari je poražen četvrti put u poslednjih pet kola, na četiri je od zone ispadanja.

U sledećem meču "rosoneri" dočekuju Lacio, dok Kaljari igra jedan od ključnih mečeva u borbi za opstanak, gostuje Krotoneu koji je poziciju ispod njega.