Nedelja, 07.01.2018.

20:55

Đurđević postigao četvrti pogodak u sezoni

Srpski napadač Uroš Đurđević postigao je četvrti pogodak u grčkom šampionatu i overio novu pobedu svog Olimpijakosa.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Aktuelni šampion Grčke vratio se na prvo mesto na tabeli trijumfom nad ekipom AEL iz Larise sa 3:0, a Đurđević je pogodio mrežu u 89. minutu.

Njemu je bilo potrebno samo desetak minuta da postigne pogodak, pošto je u 78. minutu ušao sa klupe za rezervne igrače.

Sva tri gola postignuta su tokom drugog poluvremena. Domaće je "načeo" Marko Marin u 54. minutu, a četrnaest minuta kasnije najbolji strelac Olimpijakosa Karim Ansarifard je duplirao prednost i praktično rešio pitanje pobednika.

Njega je u 78. minutu zamenio Uroš Đurđević, koji je deset minuta kasnije svojim golom postavio konačnih 3:0.

Đurđeviću je ovo četvrti pogodak u Superligi Grčke, a Olimpijakos sada na vrhu tabele ima 35 bodova, jedan više od PAOK i AEK.