Fudbaleri Juventusa su pobedili Veronu u 19. kolu italijanske Serije A sa 3:1.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Dibala proradio, Verona nemoćna pred
Getty images

Juventus je bio bolji rival, dominirao je na terenu, dok se Verona od starta branila i pokušavala da čvrstim duelima uspori i prekida igru Juvea.

Odbrana domaće ekipe je kapitulirala prvi put već u šestom minutu. Iguain je šutirao i zatresao stativu Nikolasovog gola, lopta se odbila do Matuidija, a ovaj po zemlji plasirao u donji ugao.

Kaseres iz jedinog šuta u okvir gola Verone daje gol u 59. minutu kada je tukao sa više od 25 metara. Na scenu stupa Dibala u 72. minutu kada se Lihtštajner otvorio dobro na boku, ubacio u sredinu, a Dibala poklopio iz prve desnom nogom za 2:1.

Dibala overava pobedu šest minuta kasnije solo prodorom kada je prevario čitavu odbranu pre nego je po treći put za Juventus savladao Nikolasa i postavio konačan rezultat.

Juventus se pobedom održao na drugom mestu sa 47 bodova, samo bodovm iza vodećeg Napolija, a Verona je u zoni ispadanja na 19. mestu sa 13 bodova.

1. Napoli 19 15 3 1 42:13 48
2. Juventus 19 15 2 2 48:15 47
3. Inter 19 12 5 2 34:14 41
4. Roma 18 12 3 3 29:12 39
5. Lacio 18 11 4 3 43:22 37
6. Sampdorija 18 9 3 6 34:26 30
7. Udineze 18 9 0 9 32:26 27
8. Fiorentina 19 7 6 6 28:20 27