Nedelja, 03.12.2017.

23:03

Las Palmas beži iz opasne zone, Eibar rutinski

Eibar je sa 3:1 pobedio Espanjol u pretposlednjem meču 14. kola španske LaLige, dok je Las Palmas Betisu uzeo tri važna boda u borbi za ostanak u ligi.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

EPA-EFE/Juan Herrero

Las Palmas je pobedio sa 1:0 i posle 14 utakmica ima tek deset bodova. Fale im dva da bi Deportivo iz La Korunje zamenili na 17. mestu.

Jedini gol za Las Palmas je uz malo sreće dao Džonatan Kaleri u 19. minutu kada je dobio pravovremenu loptu Plaseresa kroz odbranu. Šutirao je, ali je Antonio Adan zakačio loptu rukom i umalo zaustavio Kalerijev šut.

Betis je posle šestog poraza u šampionatu ostao na 11. mestu sa 18 bodova.

Eibar je sa sigurna tri gola u mreži ispratio u Barselonu Espanjol. Domaćin je poveo preko Kikea. Arbilja je iznudio faul na dvadesetak metara od gola, odlučio je da izvede slobodan udarac i to je uradio dobro, ali ne dovoljno dobro da prevari Lopesa koji je paradom izbio loptu od prečke van gola.

Lopta se odbila pravo na nogu Kikeu koji je pred sobom imao praznu mrežu za 1:0 u devetom minutu. Aljeho je duplirao prednost šutem iz prve sa ivice kaznenog prostora u maniru pravog centarfora. Igrao se 38. minut. Do 3:0 Eibar stiže u 69. minutu preko Đordana koji pogađa sa bele tačke, da bi 10 minuta kasnije Enrih savladao svog golmana Marka Dmitrovića.

Dmitrović je tri puta tokom meča morao da reaguje, a na kraju ga je savladao njegov igrač što nije uticalo na krajnji ishod meča. Eibar je sa