Nedelja, 01.10.2017.

15:16

"Štikla" Sančesa za gol Ivobija i slavlje Arsenala

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu Brajton sa 2:0, u utakmici sedmog kola Premijer lige i ostvarili četvrtu pobedu u prvenstvu.

Getty images

Arsenal je poveo u 16. minutu golom Nača Monreala, a konačan rezultat postavio je Aleks Ivobi u 56. minutu.

Obe ekipe imale su svojih prilika, ali je Arsenal bio konkretniji, a i jedni i drugi su žestoko tresli stative protivnika posle snažnih udaraca.

Monreal se dobro snašao u gužvi pošto mu se lopta odbila u noge, ali je prava minijatura bila delo Aleksisa Sančesa.

Povukao je za sobom dva igrača, pa potom prosledio petom loptu Ivobiju i ostavio ga samog ispred gola za sigurnu realizaciju i pobedu. "Tobdžije" su ostvarile četvrtu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima.

Arsenal je peti na tabeli sa 13 bodova, a Brajton, koji je pretrpeo četvrti poraz u prvenstvu, zauzima 14. mesto sa sedam bodova.