Nedelja, 24.09.2017.

14:39

Milan razočarao, Sampa slavila na svom terenu

Fudbaleri Sampdorije savladali su Milan rezultatom 2:0 u prvoj utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Photo by Paolo Rattini/Getty Images

Sampa je potpuno zaslužena stigla do trijumfa protiv ‘Rosonera’ koji su ponovo razočarali i doživeli drugi poraz u poslednje dve nedelje, nakon debakla protiv Lacija – 4:1.

Oba gola na utakmici viđena su u drugom poluvremenu – domaćin je do prednosti stigao u 72. minutu kada je Kristijan Zapata užasno reagovao i dodao loptu glavom do svog prezimenjaka Duvana, koji je sa pet metara zakucava u mrežu.

Vinčenco Montela je malo “promešao karte”, ali mu to nije pomoglo, pa je uprkos trostrukoj izmeni, ekipa iz Đenove u finišu overila trijumf.

Pokušao je Montela trostrukom izmenom da nešto promeni, ušli su Kutrone, Čalhanoglu i Borini, ali ni to nije donelo rezultat ''Rosonerima''.

Tek što je ušao na teren, Rikardo Alvares je prihvatio jednu “ničiju loptu”, pobegao čuvarima i lepo pogodio suprotni ugao.

Ovim trijumfom, Sampdorija je stigla Milan na tabeli – trenutno je na šestoj poziciji sa 11 bodova, jednim manje od današnjeg protivnika.