Subota, 09.09.2017.

22:47

Het-trik Mesija za 'petardu', ubedljiva i Sevilja

Ekipa Barselone deklasirala je Espanjol u gradskom derbiju u okviru trećeg kola Primere – 5:0 (2:0).

Getty Images

Meč na Nou Kampu obeležio je Lionel Mesi postigavši het-trik, pošto je bio precizan u 26, 35. i 67. minutu.

Kod prvog pogotka asistent mu je bio Ivan Rakitič, a kod druga dva Đordi Alba, kada je i definitivno bilo jasno da će 'Blaugrana' zabeležiti i treći trijumf u novoj sezoni.

Konačan rezultat susreta postavili su Đerar Pike u 87. i Luis Suares u 90. minutu, na dodavanje 150 miliona evra plaćenog Usmanea Dembelea, a ekipa Ernesta Valverdea i treći put u nizu sačuvala je mrežu.

Nešto ranije, Sevilja je takođe bila ubedljiva na svom Roman Sančes Pichuanu protiv Eibara, iako u prvom poluvremenu nije mogla do gola – 3:0 (0:0).

Bedem gostiju probio je Ganso u prvom minutu nastavka, Visam ben Jader povećao je na 2:0 u 76, da bi tačku stavio Nolito u poslednjim trenucima susreta.

U prvom meču dana madridski Real još jednom je kiksnuo, ovoga puta protiv Levantea na Santjago Bernabeuu (1:1), dok su Valensija i Atletiko Madrid odigrali bez pogodaka na Mestalji.

1. Barselona 3 3 0 0 9:0 9
2. Sevilja 3 2 1 0 5:1 6
3. Real Sosijedad 2 2 0 0 6:2 6
4. Leganes 3 2 0 1 3:2 6
5. Real Madrid 3 1 2 0 6:3 5
6. Valensija 3 1 2 0 3:2 5
7. Atletiko Madrid 3 1 2 0 7:3 5
8. Levante 3 1 2 0 4:3 5