Nedelja, 11.06.2017.

15:59

Mladi Englezi postali šampioni sveta

Fudbalska reprezentacija Engleske do 20 godina osvojila je titulu prvaka sveta u Južnoj Koreji.

Selekcija Pola Simpsona je u finalu u Suvonu savladala Venecuelu sa 1:0.

Meč je rešio fudbaler Evertona Dominik Kalvert Luin, golom u 35. minutu susreta.

Fudbaleri Venecuele su u 74. minutu imali veliku priliku da izjednače, ali Alberto Penarande nije uspeo da iskoristi jedanaesterac.

Englezi su u grupnoj fazi ostvarili dve pobede uz remi protiv Južne Koreje, Argentine i Gvineje, dok su u nokaut fazi savladali Kostariku 2:1, Meksiko 1:0 i Italiju 3:1.

U utakmici za treće mesto Italija je pobedila Urugvaj posle izvođenja penala 4:1. Najbolji strelac turnira je reprezentativac "Azura", krilo Juventusa Rikardo Orsolini sa pet golova