Nedelja, 07.05.2017.

18:55

Venger održao čas Murinju, Arsenal u trci za LŠ

Ekipa Arsenala savladala je Mančester Junajted sa 2:0 u derbiju 36. kola Premijer lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Izabranici Arsena Vengera utakmicu su prelomili u drugom poluvremenu, kada su u roku od tri minuta postigli dva gola.

Prvo je Granit Džaka šutirao sa 30 metara, lopta je u leđa pogodila Andera Ereru i spektakularno ušla u gol, David De Hea nije imao šanse.

Posle samo tri minuta igre, Okslajd-Čembrlejn centrirao je sa desnog boka, a Dani Velbek u stilu rasnog cenatrafora glavom loptu poslao u mrežu.

U ekipi Žozea Murnija, najagilniji bio je Vejn Runi koji je u više navrata pretio Petru Čehu.

Prvo je u 32. minutu dobro šutirao, ali je Čeh bio na mestu. Posle dva primljena gola u nastavku, Mančester se malo trgao i opet preko Runija pripretio. U 65. minutu Runi je šutirao iz slobodnog udarca, a Čeh ponovo odbranio.

Deset minuta kasnije, isti igrač pokušava, međutim sreća je bila na strani domaćih fudbalera pošto je kapiten Junajteda zamalo promašio. Neverovatno, Runi se našao i u četvrtoj šansi na utakmici, ali opet nije uspeo u nameri da postigne gol.

Igrao se 81. minut kada je sa ruba šesnaesterca loptu poslao malo iznad prečke.

Do kraja utakmice nije nisu viđene veće prilike, pa je Arsenal ostvario 19 trijumf u sezoni.

1. Čelsi 34 26 3 5 72:29 81
2. Totenhem 35 23 8 4 71:23 77
3. Liverpul 36 20 10 6 71:42 70
4. Mančester Siti 35 20 9 6 70:37 69
5. Mančester Utd 35 17 14 4 51:27 65
6. Arsenal 34 19 6 9 66:42 63
7. Everton 36 16 10 10 60:41 58
8. VBA 35 12 9 14 41:45 45