Nedelja, 07.05.2017.

16:55

Deset golova na Olimpiku, poraz Intera od Đenoe

Ekipa Lacija pobedila je Sampdoriju sa čak 7:3, dok je Inter poražen od Đenoe 1:0, u u 35. kolu Serije A.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

“Nebesko plavi” ostvarili novi ubedljivi trijumf pred svojim navijačima, pošto su u prethodnoj utakmici sa 6:2 pobedili Palermo. Od srspkih igrača na terenu se našao samo Sergej Milinković Savić, koji je upisao jednu asitenciju.

Inter se polako oprašta od kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su sa 1:0 poraženi od Đenoe, pa sada imaju samo matematičke šanse da zauzmu peto mesto. Da sve bude gore za Nerazure, Antioni Kandreva promašio je penal u 87. Minutu.

Od ostalih utakmica, Krotone i Empoli ostvarili su važne pobede u borbi za ostanak u ligi. Sasuolo i Fijorentina odigrali su bez pobednika 2:2, kao i Kjevo i Palermo koji su takođe remizirali 1:1.

Lacijali su do ubeljivog trijumfa došli preko Keite koji je u 2. minutu zatresao mrežu, na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića. U 18. minutu štoper gostiju Skrinar dobio je crven karton i to je direktno uticalo na dalji ishod.

Ređali su se golovi, Imobile je u 19. minutu doneo dvostruku prednost Lacio, a do kraja poluvremena viđeno je još tri gola u mreži Sampdorije i jedan u mreži Lacija.

U nastavku Lulić i Imobile su povećali na 7:1, dok su u završnici utakmice gosti postigli dva gola preko Kvaljarele koji je u 72. i 90. minutu postavio konačnih 7:3.

U pobedi Đenoe nad Interom, Darko Lazović odigrao je 74. minuta, kada ga je zamenio Munjos, dok je Uroš Ćosić presedeo svih 90 minuta u trijumfu Empolija nad Bolonjom 3:1.

1. Juventus 35 27 4 4 71:23 85
2. Napoli 35 23 8 4 81:36 77
3. Roma 34 24 3 7 75:31 75
4. Lacio 35 21 7 7 70:42 70
5. Atalanta 35 19 8 8 59:40 65
6. Milan 34 17 8 9 51:38 59
7. Inter 35 17 5 13 63:44 56
8. Fijorentina 35 15 11 9 57:49 56