Ponedeljak, 03.04.2017.

17:39

Pao mrak, pa usledila goleada

Duel Tigrea i San Lorenca u 18. kolu argentinskog šampionata obeležili su goleada i nestanak struje.

U samoj završnici prvog poluvremena, potpuno neočekivano nastao je apsolutni mrak na stadionu Hose Deljađovana u Buenos Ajresu, u trenutku kada su domaći igrači ubacili loptu u protivnički kazneni prostor.

Argentinski navijači su popravili atmosferu lampama sa mobilnih telefona, ali je pauza potrajala dok kvar nije otklonjen.

Kada se vratilo svetlo kao da su i igrači konačno progledali, jer su u drugih 45 minuta postigli čak sedam golova.

Posle dva preokreta slavio je domaći Tigre sa 4:3, pogocima Lune iz penala u 88. i Miresa u 90. minutu.

San Lorenco je drugim porazom u poslednja tri meča ugrozio svoje šanse da se bori za titulu jer sada zaostaje šest bodova za liderom Boka Juniorsima.

S druge strane, Tigre je prvom pobedom posle tri poraza stigao na pet bodova od pozicije koje vode u Kopa Sudamerikanu.