Nedelja, 19.03.2017.

14:39

Tri penala, Napoli umalo prokockao 3:0

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima Empoli sa 3:2, u meču u kome su vodili 3:0 i u kome su ukupno dosuđena tri penala.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images

Napoli je mogao da povede već u sedmom minutu, ali je Dris Mertens promašio penal.

Gosti su do vođstva došli u 19. minutu pogotkom Lorenca Insinjea u 19. minutu, da bi Mertens pet mintua kasnije povisio na 2:0 fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca.

U 38. minutu dosuđen je novi penal za Napoli, koji je ovog puta izveo Insinje i bio siguran.

Empoli je u drugom poluvremenu postigao dva gola, oba posle prekida. Prvo se Omar El Kaduri iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca upisao u strelce, da bi u 82. minutu Masimo Makarone sa bele tačke smanjio na 3:2.

Domaćin je u 89. minutu mogao do izjednačenja, ali je udarac Makaronea bio izblokiran.

Napoli je trenutno drugi na tabeli, sa 63 boda, jednim više od Rome, koja večeras igra protiv Sasuola. Empoli je na 17. mestu, odmah iznad opasne zone, sa sedam bodova više od Palerma, koji ima meč manje.

1. Juventus 28 23 1 4 58:19 70
2. Napoli 29 19 6 4 68:32 63
3. AS Roma 28 20 2 6 61:25 62
4. Lacio 28 17 5 6 50:30 56
5. Inter 29 17 4 8 55:31 55
6. Atalanta 28 16 4 8 43:33 52
7. AC Milan 28 15 5 8 41:32 50
8. Fiorentina 28 12 9 7 45:37 45