Subota, 04.03.2017.

20:22

Klop produžio agoniju Vengera

Fudbaleri Liverpula savladali su Arsenal 3:1 (2:0), u derbi meču 27. kola Premijer lige.

"Redsi" su slavili pogocima Roberta Firmina i Sadija Manea, koji su asistirali jedan drugom u prvom poluvremenu.

"Tobdžije" se vraćaju u igru golom Danija Velbeka posle dodavanja Aleksisa Sančesa, koji je ušao u igru na poluvremenu.

Međutim, domaćin je kontrolisao meč do kraja, Matip je propustio dobru šansu posle šuta glavom u 76. minutu, da bi osam minuta pre kraja Origi pogodio stativu, takođe udarcem glavom.

Tačku je u nadoknadi vremena stavio Žoržinjo Vajnaldum posle sjajne asistencije Adama Lalane posle kontranapada koji je počeo blokadom opasnog šuta Sančesa u kaznenom prostoru.

Liverpul je slavio tek drugi put u poslednjih šest kola i stigao do deobe treće pozicije sa Mančester Sitijem, koji ima dve utakmice manje.

Jirgen Klop je i drugi put u sezoni bio bolji of Arsena Vengera. Arsenal je trećim porazom u četiri kola pao na petu poziciju, pa je dodatno ugrozio svoju borbu za plasman u Ligu šampiona.

Marko Grujić nije bio na klupi Liverpula, iako je pre desetak dana počeo da trenira sa timom.

U sledećem kolu Liverpul dočekuje Barnli, dok Arsenal gostuje VBA.

1. Čelsi 26 20 3 3 55:19 63
2. Totenhem 26 15 8 3 50:18 53
3. Liverpul 27 15 7 5 58:34 52
4. M. Siti 25 16 4 5 51:29 52
5. Arsenal 26 15 5 6 55:31 50
6. M. Junajted 26 13 10 3 39:22 49
7. Everton 26 12 8 6 42:27 44
8. VBA 27 11 7 9 36:34 40