Subota, 04.02.2017.

19:18

Barsa lako, Mesi kralj slobodnjaka

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 3:0, u utakmici 21. kola španskog prvenstva i prišli na bod zaostatka za vodećim Real Madridom.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Getty images

Trener Barselone Luis Enrike pružio je priliku Paku Alkaseru, koji je bio u prvoj postavi, a on je postigao gol u 18. minutu, posle asistencije Nejmara. To je njegov drugi gol, ali tek prvi u prvenstvu otkako je u avgustu iz Valensije prešao u Barselonu za 30 miliona evra.

Enrike je Alkaseru pružio priliku pošto je želeo da odmori Luisa Suaresa, dok je Lionel Mesi igrao 64. minuta.

Vodjstvo je udvostručio Mesi u 40. minutu golom iz slobodnog udarca. To je bio njegov 27. gol iz slobodnog udarca i najbolji je u tom segmentu u istoriji kluba, pošto je pretekao Ronalda Kumana.

Mesi je tako postigao 16. gol u prvenstvu i izjednačio se sa Suaresom na prvom mestu liste strelaca.

Konačan rezultat postavio je Aleš Vidal u 67. minutu, što je bio njegov drugi gol u pet prvenstvenih utakmica u sezoni.

Barselona sada ima 45 bodova, bod manje, ali i dve utakmice više od prvoplasiranog Real Madrida, čija je utakmica sa Seltom u Vigu odložena, pošto se zbog jakog nevremena oštetio krov na stadionu.

Atletik Bilbao zauzima osmo mesto na tabeli sa 32 boda. Ranije tokom dana Espanjol je kao gost pobedio Malagu sa 1:0.