Subota, 29.10.2016.

22:29

Iguain sipao so na živu ranu Napolitancima

Fudbaleri Juventusa savladali su Napoli 2:1, u duelu direktnih konkurenata u borbi za titulu u Seriji A.

Junak "Stare dame" postao je najskuplji fudbaler u istoriji Kalča Gonsalo Iguain, koji je rešio meč golom 20 minuta pre kraja.

Tako je Argentinac sipao so na živu ranu svom bivšem klubu i Napolitancima, kod kojih je već imao status najvećeg neprijatelja, ali se nije radovao.

Meč u Torinu je rešen sredinom drugog poluvremena, Juve je poveo preko Leonarda Bonučija u 50. minutu, a samo četiri kasnije izjednačio je Hose Kaljehon.

Golom Iguaina Juve je povećao prednost u odnosu na Napoli na sedam bodova, pa će bar u narednih nekoliko nedelja borbu za prvo mesto voditi samo sa Romom.

Srpski reprezentativac Nikola Maksimović je veliki derbi posmatrao sa klupe za rezerve gostiju iz Napulja.

U prvom meču kola Fiorentina je ostvarila važnu pobedu na gostovanju u Bolonji. "Viola" je slavila minimalnim rezultatom, a meč je odlučio penal koji je u 31. minutu realizovao Nikola Kalinić.

Naš fudbaler iz redova Fiorentine Nenad Tomović ušao je na teren u 55. minutu sa klupe za rezerve.