Nedelja, 07.08.2016.

18:54

Debi Murinja i Ibrahimovića – trofej za Junajted!

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su ’Komjuniti šild’ pošto su na Vembliju savladali šampiona Lester siti sa 2:1.

Getty images

Novi menadžer Junajteda Žoze Murinjo je tako osvojio prvi trofej na novom poslu u prvoj zvaničnoj utakmici na klupi „đavola“, a trofej je doneo Zlatan Ibrahimović koji je i najveće pojačanje kluba.

Švedski napadač je u 83. minutu nadskočio Morgana i postigao je gol glavom za pobedu, iako se na usporenom snimku videlo da je bio u malom ofsajdu.

Junajted je prošle sezone osvojio FA kup i na taj način se kvalifikovao da igra ovaj meč.

Duel na Vembliju nije bio previše kvalitetan, a Lester je pokazao da će biti ozbiljan rival i u predstojećoj sezoni.

Džesi Lingard je u 31. minutu postigao prvi gol pošto je posle sjajnog solo prodora nanizao četvoricu igrača Lestera i savladao Šmajhela, a izjednačio je Džejmi Vardi u 52. minutu.